AMIR Feder
sprężyny
sprężyny
sprężyny

Produkcja sprężyn

Wielostronność zastosowań sprężyn jest, jak sądzimy powszechne znana. Spotykamy je w tak prozaicznym urządzeniu, jakim jest długopis oraz w tak ogromnych maszynach, jak np. wagony kolejowe; jednym z podstawowych elementów konstrukcyjnych wszystkich mechanicznych zegarów są sprężyny. Sprężyny stosuje się więc w przemysłach: górniczym, hutniczym, maszynowym, budowlanym oraz w rolnictwie, a także w mechanice precyzyjnej i w wielu innych jeszcze branżach. Produkcja sprężyn to istotne uzupełnienie dla wszelkich konstrukcji; nie dysponując sprężynami, mielibyśmy znacznie mniej różnych urządzeń, bez których dzisiaj trudno byłoby się nam już obejść.

Jakie sprężyny produkujemy u siebie w Krakowie?

AMIR-FEDER od wielu lat zajmuje się wytwarzaniem różnych wyrobów metalowych, wśród których z tych głównych możemy wymienić blachy perforowane, siatki metalowe i właśnie to, o czym mówimy na tej stronie, czyli różnego rodzaju sprężyny. Producent sprężyn, tych o najwyższej jakości powinien posiadać doświadczoną załogę i odpowiedni park maszynowy ze specjalistycznymi, niezawodnymi urządzeniami. My dysponujemy jednym i drugim, co pozwala nam produkować sprężyny na zamówienie w bardzo szerokim asortymencie.

Oczywiście główną naszą ofertę, z racji powszechności zastosowań, stanowią sprężyny naciskowe, naciągowe i skrętne. Jednakże produkujemy także sprężyny ślimakowe, talerzowe oraz faliste. Uzupełnieniem tej produkcji są spirale kanalizacyjne, pancerze ochronne i elementy sprężyste z drutu i blachy wg zamówienia klienta.

Z czego produkujemy nasze sprężyny?

Wytwarzamy sprężyny stalowe, gdyż tylko stal ma właściwą dla tych produktów, giętkość, wytrzymałość, twardość i sprężystość. Wśród nich mamy oczywiście również sprężyny nierdzewne, które stanowią niezbędne elementy w wielu konstrukcjach. Podstawowym materiałem, jaki stosujemy w tej produkcji, jest stalowy drut o różnych kształtach i wymiarach przekroju. Może to być drut okrągły o średnicy od 0,2 do 48 mm oraz drut o przekroju prostokątnym, którego wymiary uzgadniane są z klientem. Produkujemy także sprężyny z taśm i płaskowników o grubości od 0,1 do 2,5 mm.

Rodzaje oferowanych sprężyn:

Sprężyny naciskowe, z drutów okrągłych o średnicy 0,2 - 48,0mm, lub z drutów prostokątnych (przekroje do uzgodnienia).

Sprężyny naciskowe

Sprężyny naciągowe, z drutów okrągłych o średnicy 0,2 - 13,0mm.

Sprężyny naciągowe

Sprężyny skrętne, z drutów okrągłych o średnicy 0,4 - 10,0mm, lub z drutów prostokątnych (przekroje do uzgodnienia).

Sprężyny skrętne

Pozostałe: sprężyny ślimakowe, sprężyny talerzowe, sprężyny z taśm i płaskowników (grubości 0,1 - 2,5mm), spirale kanalizacyjne, sprężyny faliste, pancerze ochronne, elementy sprężyste z drutu i z blachy sprężynowej wg specyfikacji Klienta.

Pozostałe sprężyny

W celu uzyskania dokładniejszych informacji na temat oferowanych sprężyn, prosimy o bezpośredni kontakt z naszym działem sprzedaży, pod numerem telefonu +48 12 418 10 29 lub pod adresem amir-feder@amir-feder.pl.